Geoblog.pl    Stanekislomka    Podróże    Ameryka Południowa    Kaprysy Cotopaxi, Ricky Martin i Mandarina

Kaprysy Cotopaxi, Ricky Martin i Mandarina

Ekwador
Ekwador, Machachi

Wreszcie udalo sie nam opuscic Quito po udanym zakupie nowej komorki dla mnie, udanym znalezieniu jakiegos paliwa do naszej kuchenki na benzyne (dostalismy w prezencie od pani w sklepie ze sprzetem turystycznym zwykla beznyne bezolowiowa bo rozpuszczalnika niestety nie da sie tu znalezc) oraz udanych zakupach w supermarkecie. I ruszylismy w gory. Plan byl by okrazyc Cotopaxi, najwiekszy czynny wulkan w Ekwadorze. Mialo to potrwac 5-6 dni. Trekking ten jest opisany pod nazwa "Dookola Cotopaxi", ale powinien sie nazywac "Polowanie na Cotopaxi" lub " Kaprysy Cotopaxi".A dlaczego? Po pierwsze, bo caly czas sie czeka i poluje na moment (doslownie moment) az Cotopaxi sie odsloni zza morza chmur i ukaze choc skrawek swoich gigantycznych zboczy i lodowcow, nie mowiac o tym by zobaczyc jej wierzholek lub ja w calosci, bo to graniczy z cudem...Po drugie bo pogoda wokol niej to ciezka sprawa...Pierwszy dzien trekkingu byl w zasadzie niezly - sloneczko, wiaterek i calkiem cieplo (choc nie az tak by np. zdjac bluze). Ale kolejny dzien - non stop chmury, wiatr i zimno. I to nie dlatego ze bylismy na 4100 m. Trzeci dzien natomiast to juz troche przesada..wiatr taki ze ledwo sie dalo isc (a szlismy oczywiscie pod wiatr..) i do tego caly dzien deszcz albo mzawka..Dlatego jak pod koniec trzeciego dnia po okrazeniu do polowy Cotopaxi, przejsciu kilku godzin pod wiatr po totalnym pustkowiu i okrazaniu nadpobudliwych stad poldzikich koni oraz dwukrotnym przejsciu betonowych kanalow z woda, wreszcie doszlismy do miejsca noclegu, jak zobaczylismy jadace przez to totalne pustkowie jeepa i busika to jakos nam sie odwidzialo rozbijanie sie...Zatrzymalismy wiec samochody i jakos udalo nam sie wcisnac nasze plecaki na dach jeepa, a samemu wpakowac do busika..Ruch ten okazal sie strzalem w dziesiatke - trafilismy do "wesolego busika", ze spiewajacymi dzieciakami, rozbawionymi ojcami z pysznym "puntas", czyli ichniejszym alkoholem, ktorym nas od razu zdrowo poczestowali, przesympatycznymi mamami, z ktorymi sobie na kazdej przerwie robilismy zdjecia na tle odslaniajacej sie Cotopaxi... Jak sie nas spytali o imiona i Marcin powiedzial " Martin" - od razu go dzieciaki przezwaly Ricky Maritn i byla kupa smiechu, potem jak ja powiedzialam "Katarina" to mnie dzieciaki okrzyknely "Mandarina" i potem przez cala jazde spiewaly piosenki o mandarinie. I w ten sposob wrocilismy do Machachi, o malo nie zapominawszy wyjac kijkow z jeepa..

Gosia
Gosia - 2010-06-28 21:35
Wow!ale widoczki!:)))fajnie, że choć czasem szczęście wam sprzyja(tak jak z tym busikiem). i super, ze sie odzywacie!:)ja wczoraj wieczorem wróciłam z Hiszpanii i jak zwykle bylo super:)4 imprezki pod rzad..w tym wesele przecudne,wiec wszystko u mnie dobrze.Jordi juz kupil bilet i przylatuje 9 lipca i czesc jego rzeczy juz zwiozlam,wiec jakos pomału bedziemy sie tu organizowac. Sciskam mocno!czekam na kolejne wpisy!Buzka!

Gosia
Gosia - 2010-06-28 21:38
aha...a tomate del arbol to passiflora, wiec smialo probuj!na pewno slodziutkie i dobre(to chyba m.in. z tego sie passoe robi):)

Kasiuta
Kasiuta - 2010-06-29 11:12
Ciao Kochani! nic nie piszecie o świnkach morskich i innych pysznościach ;p. Nie dajcie się pogodzie!!! Buziaki ode mnie Pyrka i Magdy :)

Majka
Majka - 2010-06-29 11:22
Hejka... ale piękna jest ta Wasza pasja podróżowania solo.... codziennie sprawdzam czy są jakieś newsy od Was:-) dużo szczęścia!!!! buziaki

yotanka
yotanka - 2010-06-29 12:44
Super fotki, a najlepsza jest ta historia z Ricky Martinem;) hahahaha, Pozdr!!!

m
m - 2010-06-30 09:54
Nam tez nie udało sie podbić Cotopaxi, z tym ze my probowalismy isc w gore a nie dookola ;-) bylo to dwa miesiace temu i zawrocilismy z takich samych powodow jak wy - pogoda

OlaZet
OlaZet - 2010-07-01 16:19
Juz sie nie moge doczekac jak zamiescicie jakis teledysk który bedzie największym hitem tego roku ...przeciez Ricky Martin zaspiewa z Mandariną ;);)
buzka

Zasoby: 76 wpisów76 277 komentarzy277 952 zdjęcia952 0 plików multimedialnych0