Geoblog.pl    Stanekislomka    Podróże    Ameryka Południowa    Bogate siostry zakonne z Arequipy

Bogate siostry zakonne z Arequipy

Peru
Peru, Arequipa

Do Arequipy dojechalismy luksusowym autobusem nocnym slawnej wsrod turystow firmy Cruz del Sur. Luksus tej firmy nas zaskoczyl. Przed wejsciem do autobusu przeslimy kontrole paszportow i bagazu podrecznego. Mielismy rozkladane siedzenia na pietrze autobusu (semicama), dostalismy kocyki i poduszki, soczek do picia i zaproponowano nam kolacje na tacy jak w samolocie (choc nie wzielismy, bo sie wczesniej bardzo najedlismy). Potem wlaczono telewizory i uslyszelismy informacje niczym w samolocie o wyjsciach ewakuacyjnych i zapieciu pasow...potem wlaczono komedie romantyczna na dobry sen..
Mimo to nie wyspalismy sie zbytnio i do Arequipy dojechalismy wykonczeni i niecopolamani, bo siedzenia sa chyba jednak przystosowane dla nizszych osob..
Arequipa - slawne kolonialne "biale" miasto nie zrobilo na nas piorunujacego wrazenia, ale jest calkiem przyjemne..Natomiast ogromne wrazenie zrobil na nas klasztor Swietej Katarzyny, ktory warto zwiedzac z przewodnikiem, gdzy historie o bogatych zakonnicach naprawde wciagaja..Klasztor jest bardzo duzy, ma uliczki, domy, pralnie, cmentarz, jest takim mikromiasteczkiem w miescie. Mozna po nim chodzi godzinami i odkrywac coraz to nowe pomieszczenia i zakatki. Siostry, ktory tam mieszkaly, byly zazwyczaj drugimi corkami bogatych konkwistadorow (pierwsza corka musiala wyjsc za maz, druga musiala isc do klasztoru, by uprosic laske boza, a trzecia musiala sie opiekowac rodzicami..). Dziewczynki w wieku ok 12 lat, gdy trafialy do klasztory najpierw przez 4 lata musialy zyc w totalnej ciszy i tylko sie modlic. Nie mogly wychodzic z klasztoru, a z krewnymi mogly sie kontakotwac przez specjalna sciane, przez ktora nie bylo ich widac. Same tez nie mogly miec luster i nie mozna bylo ich za zycia portretowac. Za to gdy zostawaly zakonnicami mogly miec domy z calkiem bogatym wyposazeniem i sluzkami, ale ich zycie tak czy siak krecilo sie tylko i wylacznie wokol modlitw.
Spedzilismy w klasztorze z trzy godziny, totalnie zauroczeni atmosfera i historia tego miejsca..

Goosia
Goosia - 2010-08-08 21:40
hej ludki!a gdzie jakieś zdjęcia?my dziś z Mazur wróciliśmy i pogodę super mieliśmy..tylko was brakowało!Widzę, że się super bawicie!:))bardzo się cieszę!obiecuję napisać wkrótce coś od siebie!póki co organizujemy się tu z Jurkiem Ogórkiem!ściskamy mocno!G

Mama
Mama - 2010-08-08 22:19
Odważni są w dobieraniu kolorystyki elewacji, chociaż ta ciemnoczerwona nawet mi się podoba.

Wowo
Wowo - 2010-08-14 10:24
Ludzie to mieli kiedyś niesamowite pomysły... a co jak pierwsza córka była uduchowiona a druga gorąco-krwista ? Niemniej - ciekawe mijesce :) Pozdrawiam !

Karolina
Karolina - 2010-08-15 15:57
Ladnie sie siostrzyczki urzadzily.
A ciemnoczerwony to jeden z moich ulubionych kolorow. Pieknie wygladaja te domki. Moje klimaty :)

Zasoby: 76 wpisów76 277 komentarzy277 952 zdjęcia952 0 plików multimedialnych0

09.06.2010 - 14.12.2010