Geoblog.pl    Stanekislomka    Podróże    Ameryka Południowa    Zaglowka po najwiekszym najwyzej poloznym jeziorze zeglownym swiata

Zaglowka po najwiekszym najwyzej poloznym jeziorze zeglownym swiata

Boliwia
Boliwia, Copacabana

Wprawdzie tylko na 2 godziny, i przy bardzo slabym wietrze, i praktycznie tylko po zatoce Copacabany, ale zawsze bylo to zeglowanie...ale za to jaka lodka! Takiej jeszcze nie widzieliscie! (i my tez nie...) Cala z drewna, niebieski zagiel gaflowy, pelno miejsca, pelnorozmiarowe wiosla w razie niepowodzenia na zaglu... a jaka konstrukcja! Mozna by samemu wykonac z naszej typowej wioslowki :-) bom ze swiezo ociosanego drzewka, przekladany recznie z jednej strony lodki na druga..jego koncowka przy mocno wypuszczonym zaglu slodko sie topila w wodzie...Gafel o rownie skomplikowanej konstrukcji, z tendencja do wypadania (trzeba go bylo po kazdym zwrocie poprawiac..). A wanty - mistrzostwo prostoty - zwykly drut, uroczo przewleczony i zakrecony wokol wlasnej osi..Mozna by dlugo wymieniac..faktem jest ze lodka jakos plynela, choc raczej na wietrze polowkowym, a najchetniej na baksztagu...
Poza tym dzis mielismy dzien odpoczynku..weszlismy na gore Calvaria, skad byl wspaniale spokojny widok na jezioro i miasteczko..potem zwiedzilsimy Katedre z kaplica gromnicza, ktora jest cala czarna od dymu swieczek i podloge i sciany ma jakby wyscielone woskiem..
Wreszcie spokoj i cisza :-) No i jestesmy w Boliwii!

Mama
Mama - 2010-08-20 15:11
No takimi żaglówkami to może jednak nie pływajcie. Mam nadzieję, że przynajmniej mieliście kapoki. Pozdrawiamy:)

Ula B.
Ula B. - 2010-08-21 11:31
Po takich szaleństwach przyda Wam się trochę odpoczynku.

Stanekislomka
Stanekislomka - 2010-08-22 00:53
Odpoczynek by sie przydal bo jestesmy troche wycienczeni przez ta ciagla zmiana miejsca. Przepraszamy za brak zdjec jutro pewnie po zjedzie z death road (najbardziej niebiezpieczny zjazd rowerowy w okolicach La Paz) dodamy zdjecia i zalegle wpisy bo troche teraz gorzej mamy z internetem w Boliwi.

gosia
gosia - 2010-08-25 21:37
hehe!fajowo...my byliśmy weekend na Mazurach, ale generalnie by się troszkę odpoczynku przydało, bo w starszny kołowrót ostatnio wpadłam;)cieszcie się wolnooooością póki możecie!:)))

Robson
Robson - 2010-10-14 20:54
Ale wychudliście .... jej trzeba będzie jakiegoś prosiaczka na łóżcie przypiec jak wrócicie:)

Zasoby: 76 wpisów76 277 komentarzy277 952 zdjęcia952 0 plików multimedialnych0

09.06.2010 - 14.12.2010