Geoblog.pl    Stanekislomka    Podróże    Ameryka Południowa    Wodospady, waldiwijski las deszczowy, grill i za duzo sniegu

Wodospady, waldiwijski las deszczowy, grill i za duzo sniegu

Chile
Chile, Anticura
Przejechano 20011 km

Szlag mnie trafi wrrr napisalam caly rodzial i mi sie skasowalo...WRRRRR.
Wiec niestety teraz bedzie w skrocie: Mielismy isc na szlak kolo wulkanu Puyehue, ale przez snieg w koncu poszlismy szlakiem na Pampe Frutille. Ale okazalo sie ze tez jest tam mnostwo sniegu wiec musielismy sie wycofac. Szlak okazal sie w ogole niezlym wyzwaniem, bo szlo sie przez bambusowa dzungle (waldiwijski las deszczowy), jak w tunelu i nie bylo w ogole nic widac i trzeba sie bylo przedzierac przez powalone drzewa i zarastajace krzole. Pocieszeniem byl wieczor spedzony z dwoma mlodymi chilijczykami, ktorzy nagle w nocy wylonili sie z ciemnosci. Christian i Mauricio byli zwiariowani i bardzo sympatyczni i poczestowali nas piwem i zrobili ze swiezych galezi prowizorycznego grilla i usmazyli najlepsze mieso jakie jedlismy w naszym zyciu! Byly to cieniutkie plastry wolowiny, przyprawione jedynie sola i smazone ok. 1 minuty z kazdej strony..Mieso bylo tak mieciutkie i soczyste, ze rozplywalo sie w ustach! BOSKIE!!! Poza tym spedzilismy troche czasu w okolicy strozowki Parku Puyehue w Anticurze, zwiedzajac urocze wodospady w okolicy, kempingujac i rozkoszujac sie wspaniala pogoda..

Wowo
Wowo - 2010-10-13 17:14
Koniecznie zapisujcie sobie takie przepisy ! Chętnie bym spróbował czegoś takiego :)

Stanekislomka
Stanekislomka - 2010-10-13 17:24
Kochany - niestety przepis jest tylko jeden - argentynska badz chilijska wolowina..! W Polsce po prostu to mieso tak nie smakuje! :-(

Skompek
Skompek - 2010-10-14 00:07
Kochani, może przywieziecie nam pare plasterków takiego mięsiwa? przyznam że aż mi ślinka pociekła..

Mama
Mama - 2010-10-15 16:15
Pomysł na grillowanie może się przydać w ciężkich czasach:)

Zasoby: 76 wpisów76 277 komentarzy277 952 zdjęcia952 0 plików multimedialnych0

09.06.2010 - 14.12.2010